články

Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma
Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma
Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma
Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma
Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma
Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma
Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma
Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma
Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma
Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma
Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma
Výsledek obrázku pro vánoční přání 2020 zdarma

Děkujeme za dobrou spolupráci a přejeme Vám šťastný a úspěšný rok 2021 Přejeme Vám radostné prožití vánočních svátků a úspěšné vykročení do nového roku. příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce pevné zdraví a mnoho štěstí a spokojenosti. za Vaši důvěru a těšíme se na další úspěšnou spolupráci.

to vám přeje provozovatel webu Petr Beran

Co jsou Vánoce? 25. prosince se slaví narození Ježíše Krista. Při sčítání lidu v římské říši se vydal Josef s Marií z Nazareta do Betléma. Maria tam v chlévě porodila syna, protože jinde nebylo místo…  Tak se narodil dlouho očekávaný Boží syn, jehož jedním z jmen je „Bůh s námi“. Vánoce nejsou o idylce, ale znamenají, že Bůh k nám přišel, aby se s námi solidarizoval, aby s námi zůstával ve všech našich situacích, a aby každému z nás otevřel cestu k životu, k lásce, k radosti, k Bohu. Přejeme vám radostné a pokojné Vánoce!
 


Jesličky: Bůh nezůstal v nebi

Jesličky připomínají jednu podstatnou skutečnost, že totiž Bůh nezůstal neviditelným v nebi, ale přišel na Zem, stal se člověkem, dítětem. Jesličky jsou aktuální více než kdy dříve ve světě, kde se vyrábějí zbraně a obrazy násilí pronikají do očí a srdcí. Jesličky jsou naopak rukodělným obrazem pokoje. 

Adventní čas aneb 22 rad a tipů, jak připravit krásné Vánoce

Advent začíná, Vánoce se blíží. Každý rok v tento čas většinu z nás podvědomě přepadnou obavy a pochybnosti, jestli všechny přípravy na Vánoce zvládneme včas a bez újmy na zdraví. Všechny dárky se nedají koupit najednou, stejně jako během posledního předvánočního víkendu nevygruntujeme celý byt a nenapečeme devatero druhů cukroví. Proto jsme pro vás připravili 22 nápadů, tipů a dobře míněných rad, jak proplout adventním časem s úsměvem a dobrou náladou a jak všechen předvánoční shon zvládnout s nadhledem a se sluncem v duši.SDÍLETUložitDISKUZEZKOPÍROVAT ODKAZ NA TENTO ČLÁNEK

1. První adventní neděle

Advent letos začíná v neděli 1. prosince. Ráno otevřeme první okénko v adventním kalendáři a až se setmí, rozsvítíme první svíčku na adventním věnci, která symbolizuje naději. Přes den můžeme zajít na vánoční trhy, dát si svařák, sáček horkých kaštanů a nasát tu správnou sváteční atmosférou předvánočního času. Večer se pak můžeme podívat na zbrusu novou českou pohádku s Karlem Gottem.

2. České Vánoce bez cukroví? To ne!

Na začátku adventu si dobře rozmyslíme si, kolik druhů a jaké množství cukroví budeme péct. Zavzpomínáme, které druhy jsou každý rok okamžitě pryč a které naopak ne. Podle toho se zařídíme. Každý máme své rodinné recepty, které se dědí z generace na generaci, ale co třeba upéct cukroví podle horoskopu nebo se poohlédnout po nejlepších receptech na webu Prima Fresh.

Krásné Vánoce všem čtenářkám i čtenářům | Femina.cz

3. Seznam vánočních dárků

Určitě se vyplatí udělat si seznam, koho a čím míníme na Vánoce obdarovat a kolik chceme utratit. Raději se zeptáme rovnou, co by si naši blízcí přáli, než abychom překvapili nechtěným dárkem, zejména teenagerům udělá radost spíše dárkový voutcher než svetr, podle nich naprostý shit. Kdo rád tvoří, vyrábí a kutí, měl by potěšit rodinu originálním dárkem. Hodně inspirace je na našich stránkách.

4. Předvánoční úklid

Kdo má pocit, že se bez předvánočního gruntování neobejde, ať se do něj pustí. Ale je fakt, že vánoční pohoda docela jistě nezávisí na oknech bez kocourů. Dokonale naleštěný byt nám do duše klid nevnese, zatímco třeba společné chvíle s rodinou nebo přáteli ano.

5. Zapomenutá česká tradice

Dříve 3. prosince podvečer chodívaly Barborky, tajemné předvánoční bytosti. Zahalené bílé postavy přišly k domu, zaklepaly na okno, tiše vstoupily, na nic se nevyptávaly, rozdaly hodným dětem cukroví, zlobivé vyšlehaly metlou a zase beze slova odešly.

Vánoce web - Rango Plzeň

6. Barbory a barborky

4. 12. je svátek sv. Barbory, tak všem Barborkám, Bárám a Baruškám nezapomeneme popřát štěstí. Když půjdeme okolo třešně, višně, jabloně, meruňky, švestky nebo zlatice, utrhneme si větvičku a dáme ji doma do vázy. Pokud barborka, jak se jí říká, vykvete na Štědrý den, tak podle tradice do roka stane před oltářem dívka, která ji utrhla. V některých krajích z rozkvetlých barborek usuzovali na konec zimy – tedy čím dříve větvičky rozkvetly, tím dříve přijde jaro a naopak. A kdo chtěl mít plný měšec, dával barborku rozkvést spolu se smrkovou nebo borovou větvičkou. Když barborka rozkvetla, peněz bylo dost, když ne, tak ne. I když nevěříme na pověry, budeme mít v bytě něžnou vánoční dekoraci.

7. Mikuláš nejen pro děti

Koupit sladkosti nebo vyrobit drobné dárky na Mikuláše bychom měli nejen pro své potomky, ale taky pro dospělé členy rodiny i kolegy a přátele, neboť přece každého potěší mikulášský dáreček. Večer 5. 12. chodí Mikuláš s čertem a andělem! Ale protože už máme připravenou nadílku, můžeme se vesele bavit. 

8. Druhá adventní neděle

Pokud ještě nemáme, vyzdobíme byt vánočními dekoracemi, ty se zaslouží o ještě svátečnější adventní atmosféru. A večer zajdeme na adventní koncert a rozsvítíme druhou svíčku na adventním věnci, symbolizující mír.

9. Kontrola vánočních dekorací

Zkontrolujeme zásoby a stav vánočních dekorací. Předejdeme tak nemilému štědrovečernímu překvapení, protože rozbité ozdoby, stojan na stromek nebo figurky v betlému by nás mohly na poslední chvíli zaskočit. S předstihem nakoupíme prskavky, františky, purpuru a svíčky.

10. Nezapomínáme na ptáky

Ať bydlíme v domku, v bytě, na venkově, nebo ve městě, neměli bychom zapomenout na krmítko pro ptáčky. Lze ho dát jak na zahradu, tak třeba do městského parku či na parapet. Opeřencům chutnají především semínka slunečnice, prosa, konopí, máku, lnu či řepky.

Vánoce s Radiem Zlín | Radio Zlín

11. Jmelí přináší štěstí

Zelené, pozlacené či postříbřené jmelí zajišťuje štěstí a ochraňuje dům. Ale pozor, jmelí přinese štěstí pouze tomu, kdo ho dostane jako dárek, takže si promyslíme, komu letos jmelí darujeme. Čím víc bílých kuliček na jmelí je, tím víc štěstí přináší.

12. Sázka na přírodní sedativa

Pokud jsme si na předvánoční víkend naplánovali pečení nebo velký úklid, naordinujme si před spaním šálek heřmánku. Spolehlivě nás uklidní a uspí. Trochu jako sedativum působí meduňka, lístky si můžeme dát do vody i do salátu. Mateřídouška dokáže přičarovat dobrou náladu. Stačí si prý jen vybavit její vůni a už se přeneseme na letní rozkvetlou louku.

13. Lucky kdysi kontrolovaly čistotu domu

13. 12. slaví svátek Lucie, tak všechno nejlepší! Dříve k tomuto datu patřila obchůzka Lucek. Byly to ženy celé v bílém hávu se začerněnými obličeji. Jejich obchůzka spočívala v kontrole práce a čistoty ve stavení.Lucky chodívaly se srpem, metlou či husím brkem a upozorňovaly na nepořádek a špínu v domě. My dnes víme, že před pečením nemá úklid příliš smysl, tak nás Lucky nerozhodí.

Vánoce v Řecku | Greece-Tours.cz - specialista na Řecko

14. Minutka na protažení těla

Například v mezičase, než se upeče další várka cukroví, si můžeme protáhnout tělo. Minutka na uvolnění se najde vždycky. Postavíme se, zhluboka se nadechneme a zatneme co nejvíce pěsti, hýždě – zkrátka všechny svaly na těle. Po zhruba 10 vteřinách pomalu vydechujeme a napětí povolujeme. Několikrát to celé zopakujeme.

15. Třetí adventní neděle

Do Vánoc už moc času nezbývá, a tak si uděláme kompletní seznam ingrediencí, které budeme potřebovat k přípravě štědrovečerní večeře. Je třetí adventní neděle, zapálíme už třetí svíčku na adventním věnci, které znamenaná přátelství.

16. Jak skladovat vánoční cukroví

Všechno vánoční cukroví už máme napečeno, tak ho uložíme dobře zabalené na chladném a vlhkém místě. Nejdůležitější je teplota – musí být mezi 10 až 15 °C, a to stálá, nesmí se měnit. Aby se všechno cukroví do Štědrého dne opravdu správně rozleželo, vložíme do krabice rozkrojené jablko, které pečivu předá vlhkost.

17. Hurá na nákup

O Vánocích obecně - Milujivánoce.cz

Do Ježíška zbývá už jen týden, možná by stálo za to vydat se na velký nákup. Vyrazíme ale brzy ráno nebo až pozdě večer. Návaly koupěchtivého obyvatelstva v přeplněných nákupních centrech by nám mohly zkazit sváteční předvánoční náladu.

18. S úsměvem jde všechno líp

Neberme všechny předvánoční přípravy smrtelně vážně! Je potřeba se smát, a to i tehdy, když nám zrovna není do smíchu. Třeba i bez zjevné příčiny nebo sami sobě. Jedna minuta smíchu totiž znamená pro organismus totéž co 45 minut fyzické relaxace. Při smíchu vznikají v mozku endorfiny, které uvolňují napětí, působí proti stresu. Smích spolehlivě rozhýbe celé tělo. Při intenzivním smíchu potřásáme hlavou a břichem a pohybujeme přitom vnitřním svalstvem. Pro všechny orgány je to výborný tělocvik.

19. Jak zabalit vánoční dárky

Poslední šance doma ještě uklidit, udělat nepečené cukroví a pořídit poslední dárky. Pokud nemáme dost fantazie a trpělivosti na balení dárků, koupíme dárkové krabice a tašky nebo si ty největší (není myšleno pouze rozměrově) dárky necháme zabalit. Ale nejosobnější je vlastnoruční balení dárků.

Kdy budou Vánoce a Silvestr, zavřené obchody | Finance.cz

20. Odřízněme se od okolního světa

Poslední páteční večer před vánočními svátky věnujeme jen a jen sobě, odpojíme se od okolního světa, vypneme mobil, tablet, počítač, televizi, rádio, zhasneme světla… doslova utlumíme svůj život. Stačí pouhá hodinka. Čeká nás pěkný frmol, tak musíme nabrat energii.

21. Vánoční stromeček

Pořídíme si vánoční stromeček odpovídající rozměrům stojánku, který máme doma. Ne všichni mají doma pilu a sekyru a pižlat kmen stromku nožem se moc nedá.

22. Čtvrtá adventní neděle

Štědrý den je na dohled na adventním věnci hoří i čtvrtá svíčka jménem Láska. A ve znamení lásky, přátelství, míru a naděje bychom měli prožít nejen poslední adventní neděli, ale i celé Vánoce. Kdo se Ježíška nemůže dočkat, může si zkrátit čas čekání výběrem vánočních pohádek a filmů ze svátečního programu FTV Prima. Tak šťastné a veselé! 

Vánoční stromek

Skočit na navigaciSkočit na vyhledáváníNejvětší německý vánoční strom v roce 2008 před frankfurtskou radnicí

Vánoční stromek, také vánoční strom či vánoční stromeček, je ozdobený strom, obvykle stálezelený jehličnan jako smrk pichlavý, smrk ztepilý, borovice černá nebo jedle kavkazská, který je jedním ze symbolů Vánoc. Tradice zdobení stromku pochází z území Baltu a Německa a původně byl ozdoben jablky, ořechy a jinými potravinami. V 18. století se přidala tradice zdobení svíčkami. V domácnostech se zdobí malé stromky, které mohou být také nahrazeny umělými stromky, zatímco ve městech se staví velké veřejné vánoční stromy v průběhu adventu.

Obsah

Historie[editovat | editovat zdroj]

První publikovaný obrázek vánočního stromku v knize od Hermanna Bokuma z roku 1836Kresba vánočního stromku dánského malíře Viggo Johansena z roku 1891

Zavěšování ozdob na větve je starý polský lidový zvyk, který se datuje od slovanských pohanských tradic.

Vánoční stromky měly ochranitelskou funkci. Jedna z prvních zpráv o ozdobeném osvětleném stromku v místnosti je v brémské kronice z roku 1570. Nejdříve bychom jej našli v cechovních a řemeslnických domech. Stromek se také někdy zavěšoval nad štědrovečerní stůl, ovšem špičkou dolů. Takže můžeme říci, že dnešní stromeček je moderní. Ozdobené větve rozdávali i koledníci (větvičky stálezeleného jmelí jsou s Vánoci spjaty od 18. století).

Tradice zdobení stromku, jak ji známe dnes, pochází z Livonska (dnešní Estonsko a Lotyšsko) a Německa. Do domovů začala pronikat v polovině 17. století. V 18. století se přidala tradice zdobení hořícími svíčkami, které byly po nástupu elektrifikace nahrazeny vánočním osvětlením. Dále se rozšířila tradice do světa v 19. století. Ujímá se nejprve ve protestanských městech, poté na venkově. Katolická církev dlouho odolávala tomuto protestantskému zvyku a vánoční strom stál poprvé ve Vatikánu až v roce 1982.

Podle některých zdrojů byla tradice zdobení stromku převzata německými obchodníky a městy z tradice, vzniklé buď v Lotyšské metropoli Rize v roce 1510, případně v Estonském Tallinnu v roce 1441. V obou případech prý šlo strom, ozdobený členy Bratrstva černohlavých. Bratrstvo, v němž se ve středověku sdružovali obchodníci německého původu, chtělo bohatému a vzkvétajícímu hanzovnímu městu Rize k zimnímu slunovratu věnovat strom, jenž se pak měl podle tradice nastojato na místě spálit, aby se zapudilo zlo. Jehličnan byl však příliš velký, takže plameny by ohrozily okolní domy. A tak zatímco kupci probírali, co s nespálitelnou jedlí, děti ji ozdobily slámou, jablky a nitěmi. Načančaný strom se obyvatelům Rigy zalíbil natolik, že se zrodila každoroční tradice, jež posléze dobyla svět. Konšelé z Tallinnu ovšem hájí prvenství svého města argumentem, že Bratrstvo černohlavých vztyčilo nazdobený strom před tallinnskou radnicí už v zimě 1441 – tedy o 69 let dříve.[1]

Ačkoliv mnozí představitelé katolické církve považovali zejména v průběhu 19. století zdobení stromů za pohanský zvyk, další verze vysvětlující vznik tradice zdobení vánočního stromu vychází právě z křesťanských kořenů: na svátek Adama a Evy, tedy 24. prosince, se před kostely od středověku konaly hry připomínající prvotní hřích a právě strom se zavěšenými jablky byl ústřední „rekvizitou“ těchto her.[2]

Živě rostoucí stromy jsou zdobeny i v současnosti – za nejvyšší vánoční živý strom je považován několik staletí starý eukalyptový strom, rostoucí ve Styx Valley v Tasmánii, měřící úctyhodných 84 m. Aktivisté z JaponskaAustrálie a Kanady se jej snažili zachránit před těžbou dřeva a na nějaký čas se stal jejich domovem, 17. prosince 2003 jej vánočně ozdobili více než 3000 solárními světly.[3]

Vánoční stromek v Česku[editovat | editovat zdroj]

Vánoční strom na Staroměstském náměstí v roce 2016Raný příklad veřejného vánočního stromu pro děti nezaměstnaných rodičů v Praze, 1931

Česku poprvé postavil vánoční stromek pro své přátele v roce 1812 ředitel pražského Stavovského divadla Jan Karel Liebich na svém libeňském zámečku Šilboch. Nový zvyk se však začal prosazovat jen pozvolna, a to až ve 40. letech 19. století v bohatých pražských měšťanských rodinách.

Na vánočních trzích se sice začaly prodávat z Německa dovezené umělé stromečky vyřezané z kartonu nebo tenkých prkének, ale kupující o ně nejevili příliš veliký zájem. Více se ujaly živé stromečky, smrčkyjedličky nebo májky ozdobené sladkým pečivemperníkem a především ovocem – jablky nebo hruškamimandlemi či rozinkami. Zřejmě roku 1860 se na stromečku v Čechách poprvé rozsvítily lojové svíčky.[4]

Do venkovských stavení pronikaly ozdobené vánoční stromečky ještě pomaleji. Až do první světové války bývala v mnoha domácnostech pouze ozdobená smrková nebo jedlová větev.

Lidé doma mívají obvykle borovicejedlesmrky nebo umělé stromky.

Na náměstí ve městech se často umísťují velké veřejné vánoční stromy. Poprvé byl strom republiky postaven na brněnském Náměstí svobody v roce 1924 spisovatelem Rudolfem Těsnohlídkem. Pohnula ho k tomu událost, kdy s přáteli nalezli v zimě, v roce 1919, v bílovickém lese, prochladlé děvčátko.[5] Tento prožitek ho zasáhl natolik, že se o Vánocích rozhodl vztyčit na náměstí strom, a pod ním uspořádat sbírku na pomoc všem opuštěným dětem.[6]

Jedním z nejslavnějších českých vánočních stromů byl 24 metrů vysoký smrk z Beskyd, který ozdobil o Vánocích 1999 vatikánské Svatopetrské náměstí. 31 metrů vysoký vánoční smrk na pražském Staroměstském náměstí v roce 2003 spadl a zranil čtyři lidi.[7] V Praze se každý rok umisťuje vánoční strom na Staroměstském náměstí, většinou jde o smrk vysoký od dvaceti do třiatřiceti metrů.[8]

Rovněž rozšířené je vánoční zdobení živě rostoucích stromů. Nejvyššími živě rostoucími vánočně ozdobenými stromy v Česku jsou smrk v Mladkově 30,57 m (k 1. 12. 2013)[9], smrk na Kvildě 26,5 m, smrk ve Valašské Bystřici 24,75 m, smrk ve Žďáru nad Sázavou 22,47 m a smrk v Postoloprtech 20,46 m.[10]

Vánoční stromek ve Spojených státech[editovat | editovat zdroj]

Tradice vánočních stromů v Bílém domě (USAWashington) sahá podle některých zdrojů do poloviny 19. století, podle jiných na jeho konec. O výzdobu se stará první dáma. Od roku 1961 bývá výzdoba stromku vždy nějak tematicky zaměřená.

40x vánoční cukroví

Cukroví milujeme stejně jako vy! Rohlíčky, hvězdičky, srdíčka, kuličky… Upečete letos osvědčené kousky a oprášíte léty prověřené receptury nebo se s námi pustíte do experimentů? Klasika na našich svátečních stolech rozhodně nesmí chybět, bez těch by Vánoce nebyli Vánocemi. Přesto, nebo právě proto, vsadíme nejen na tradici, ale i na originální a neotřelé kousky. Protože rovnováha musí být zachována i při pečení cukroví. Letošních vánočních příprav už se nemůžeme dočkat. Naše cukroví totiž fakt stojí za to! 

Medvídci s mandlemi

Likérové pralinky s datlemi a rozinkami

Plněné švestky v čokoládě

Radčino linecké cukroví

Ořechovo-čokoládové řezy

Janiččiny křupavé vanilkové rohlíčky

Plněné karamelové bochánky

Kávové košíčky s minipusinkami

Linecká kolečka

Perníčky

Florentinské cukroví

Perníkové stromečky

Čokoládové dortíčky

Karamelové košíčky

Babiččiny trojhránky

Dvoubarevné pracny

Makovo-kokosový šnek a kuličky

Opilý perník

Mandlové hříbky

Citronovomandlová kolečka

Vanilkové rohlíčky

Oříškové vločky

Malinové makronky

Išelské karty

Florentinky

Skořicoví sněhuláci

Mušličky s ořechovou náplní

Marcipánové kuličky

Čertíci

Maruščiny suchárky

Daniny rohlíčky Touha

Milčiny macešky

Nikolina nepečená roláda

Pavliny žloutkové čtverečky

Zuzčiny medové řezy

Stániny čedarové sušenky

Darinčino vinné cukroví

Šárčiny pařížské rohlíčky

Plněný perník

Karamelové oválky

Vánoce

Menu

Vítejte v konečně normální pojišťovně,která je rychlá

Kryjeme vám záda v každé situaci

Pojištění
vozidel
Pojištění
majetku
Cestovní
pojištění
Pojištění
odpovědnosti
Pojištění
podnikání
Kromě toho nabízíme i pojištění pro firmy.

Normální je…

Vše rychle a online

Nehodí se vám jít na pobočku? Jsme tu pro vás online kdykoliv potřebujete. Ať už se chcete pojistit, nebo nahlásit škodu.

Jednat spolu na rovinu

Telefon vám u nás vždycky zvedne živý člověk, ne robot. A když máme na lince plno, zavoláme vám zpátky hned, jak to jde.

Mít svobodu odejít

Vaše pojistka má sloužit vám, ne naopak. Smlouvu můžete ukončit kdykoli budete chtít.
Bez poplatku.

Direct – konečně normální pojišťovna
*
*
*

320 tisícspokojených klientů.
A stále přibývají

*

Pojištění platí hnedŽádné papírování, smlouva platí od okamžiku zaplacení

*

Pomoc právníkaKdyž při nehodě utrpíte zranění, náš právník vám poradí zdarma

*

Pojištění na míruSami si nastavíte, za co všechno chcete platit*Spolehlivost

O Directu

Direct pojišťovna vznikla díky nadšení, zápalu a vizi, že společně můžeme změnit svět pojišťovnictví a vrátit mu jeho původní smysl – pomáhat ve chvíli, kdy se stane průšvih.

Věříme, že i pojišťovna může být lidská a přátelská. Mluvíme tak, abyste nám rozuměli, neschováváme se za skryté háčky a nenápadné poznámky malým písmem. Naše řešení jsou transparentní, jednoduchá a spolehlivá.

Blog

Všechno kolem pojištění

Jak pojistit nové auto

Pokud kupujete nové auto, poradíme vám, jak si ho nejlépe pojistit.Číst dále

Na co si dát pozor při pojištění bytových domů

Pojištění bytových domů pomůže například v případě vichřice nebo silných deštích. Přečtete si, jak si ho správně sjednat.Číst dále

Od kdy bude zelená karta bílá

Direct pojišťovna bude posílat zelenou kartu na bílém podkladu od září. Přečtěte si, kdy zbělá i karta ve vašich dokladech.Číst dáleVšechny článkyPojištění pro lidiAutopojištěníCestovní pojištěníPojištění majetkuPojištění odpovědnostiPojištění živnostiPojištění pro firmyPojištění podnikáníPojištění flotilPojištění firmyPojištění bytových domůPojištění zdravotnických zařízeníPojištění obcí a městKontaktní formulář pro firmyDirect pojišťovnaO násZeptejte seKontaktyPobočkyKariéraBlogPro médiaSkupina VIGOUžitečnéHlášení škodyZaplatit pojistnéOnline formulářeMoje cestovkoČasto kladené otázkyDokumenty ke stažení221 221 221Infolinka (po–pá, 8–19 h)270 270 777Hlášení škody (po–pá, 8–19 h)291 291 291Asistenční služba (nonstop)

POVINNÉ RUČENÍ OD ČPP SJEDNÁTE OD TEĎ ONLINE – ALE POUZE U NÁS

Naši nabídku stále rozšiřujeme a snažíme se pro Vás získat ty nejzajímavější pojistné produkty. A protože si zakládáme na tom, že vše je u nás pouze 100% online (nic nevypisujeme ručně a nepočítáme Vám cenu na kuličkovém počítadle), tak jsme si dali za úkol Vám v on-line podobě přinést nejprodávanější povinné ručení. Jedná se o povinné ručení od ČPP.

Poptávka nás už před lety donutila se zamyslet a jednat

Již několik let trpělivě vyjednáváme podmínky prodeje nejprodávanějšího povinného ručení. S velkými pojišťovnami je to extrémně složité a někdy doslova boj. To, že se nám to nakonec podařilo a dostali jsme produkt ČPP do kompletní on-line podoby, je výsledkem tvrdé práce a jsme na sebe velmi pyšní. Jako jediní na trhu to umíme a Vy jako naši vážení zákazníci máte možnost si vyzkoušet, jak snadno a krásně, ve vší pohodě a pohodlí, si své povinné ručení nyní sjednáte.

Výhody a doporučení

Velmi doporučujeme, abyste nepodceňovali připojištění, jako je např. střet se zvěří (podzim je tu co by dup a za malý peníz můžete mít „hodně muziky“).

Slevy pro každého a ihned

Do konce září navíc nabízíme neuvěřitelnou slevu 28% pro každého, kdo si bude chtít povinné ručení od ČPP sjednat. Tak na co ještě čekáte? Kalkulačka je nezávazná.Kalkulačka povinného ručení

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné podepisování papírových dokumentů, žádné chození na pobočku.

Pojištění lze sjednat s okamžitou platností – po provedení on-line platby. Obratem e-mailem obdržíte pojistnou smlouvu a dočasnou zelenou kartu. Kartu si vytisknete a můžete hned vyrazit na silnice. Originál zelené karty s roční platností obdržíte následně poštou přímo od pojišťovny.

Na co si dát pozor při zazimování pojištěné chaty?

Vypnuli jste plyn a uzávěr vody? Majitelé zabezpečení svých chat často podceňují, pokud ale něco zanedbáte, pojišťovna vám nemusí proplatit celou výši pojistného plnění.Doba čtení: 5 minut

Sdílet

PŘIDEJTE NÁZOR

Vlastníte chatu či domek, kam v zimě moc nejezdíte, a platíte pojištění s tím, že když se náhodou během vaší několikaměsíční nepřítomnosti něco stane, pojišťovna vám vzniklou škodu proplatí? Pozor. Pokud nevěnujete dostatečnou péči jejímu zazimování, pojišťovna vám v případě škody nemusí zaplatit ani korunu. Protože jste zanedbali svou povinnost předejít pojistné události (škodě), která je zakotvena i v občanském zákoníku.

Pojišťovny každoročně řeší milionové škody vzniklé na rekreačních objektech. Nejčastěji se jedná o pojistné události způsobené přírodními živly. Na ty připadá zhruba 80 % všech případů. Zbylých 20 % jsou škody vzniklé krádežemi a vandalismem. Vůbec nejčastější jsou škody způsobené vichřicí a krupobitím. V takových případech trpí hlavně střechy. Nemusí se jednat jen o obytné stavby, ale i drobné stavby, jako jsou pergoly nebo garáže. Řádění živlů si vybírá svoji daň i na sklenících a plotech, objasňuje Jan Marek, tiskový mluvčí Generali.

V zimě podle něj převažují pojistné události způsobené vodou. Častým problémem je voda zamrznutá v potrubí nebo prasklé potrubí a radiátory. Zmrzlá a následně tající voda může poničit podlahu pod topením. Z našich zkušeností vyplývá, že lidé rizika mrazu stále podceňují a v rámci zazimování chalupy nejsou důslední. Faktem je, že z pohledu pojišťovny jde o zanedbání povinnosti škodám předcházet, což v důsledku může vést i ke krácení pojistného plnění, říká Jan Marek.

Proto před odjezdem uzavřete přívod vody a vypusťte kohoutek. V případě, že používáte vlastní studnu a čerpadlo, vypněte čerpadlo a otevřete kohoutky, aby vytekla většina vody. Stejně tak pozor na elektrický ohřívač. Vypněte plyn, a pokud je to možné, požádejte někoho o občasnou kontrolu.

„Vykrádačky“ chat a vandalismus: kvalitní zámek někdy nepomůže

Pojišťovny přihlíží k tomu, zda se vaše chata či chalupa nachází v rizikové oblasti s větším výskytem krádeží. Také je zajímá, jestli stojí na samotě, přímo v obci, nebo v sezónní chatové oblasti. V závislosti na stoupajícím riziku roste nejen cena pojištění, ale i nároky na zabezpečení. Vyplatí se investovat do mechanického zabezpečení, které je vidět. Některé zloděje odradí hned v počátku bezpečnostní dveře, mříže na oknech nebo uzamykatelné okenice. Nenápadnou, ale mnohdy účinnou ochranou jsou bezpečnostní folie proti rozbití skla. Právě okna totiž zloději zkouší, jakmile jim dojde, že se dovnitř nedostanou dveřmi.

Dejte pozor, aby cenné věci, které by mohly být pro zloděje neodolatelným lákadlem, nebyly vidět nejen okny, ale ani nejrůznějšími škvírami či průhledy. Pokud s dotyčnými předměty nechcete nebo nemůžete manipulovat, stačí přes ně přehodit neprůhledné plenty. Zloději se často zaměřují spíše na drobné krádeže. Někteří z nich jen v mrazech hledají možnost přenocování. Obvykle přitom vyjí spíž. Největší škodu způsobí při rozbití dveří nebo oken. Násilně vniknou do chalupy nebo přilehlé budovy, jako je třeba kůlna, a odcizí z ní drobné movité věci, ale také jídlo a alkohol. V praxi se setkáváme i s případy, kdy zloději posilnění alkoholem, který v chalupě najdou, zůstanou opilí ležet na místě, kde je najdou majitelé, tvrdí Jan Marek.

Mnoho majitelů chat monitoruje interiér a okolí chalupy pomocí internetových kamer. Díky tomu mohou dění kolem chalupy i uvnitř sledovat v reálném čase. K tomu jim mohou dopomoci i dotyková čidla, která je upozorní na nelegální vniknutí do objektu, případně i na únik vody. Technologii, která chatu pohlídá, lze přitom pořídit i v rámci pojištění nemovitostí. Klienti k čidlu získají také 60 kreditů na jeho vyzkoušení. Pokud se jim čidlo osvědčí, za jeho nepřetržitou službu zaplatí cca 1 Kč denně. A to jen za dny, kdy ho bude mít zapnuté, upřesňuje Jan Marek.

Pojištění.cz

Před tím, než vaši chatu pojistíte, by vás mělo zajímat:

 • Proti jakým rizikům rekreační nemovitost pojistit? Bezpodmínečně na živel (požár, úder blesku, kouř, voda, vichřice, krupobití, sníh, mráz), krádež a loupež, vandalismus, vodovodní škody. Jestliže se vaše chata nachází v blízkosti lesa, stojí za to připojistit škody způsobené například pádem stromů. Jak vyplývá z výše uvedeného šetření pojišťovny Generali, nejčastějším typem škod jsou ty způsobené vichřicí a krupobitím.
 • Pojišťovny rozlišují trvale obývanou nemovitost od rekreační. Pokud chatu či chalupu obýváte déle než 9 měsíců v roce (někdy uvádí 186 dní), jde o trvale obývanou nemovitost. Pojištění rekreačního objektu je nákladnější.
 • Určete si, na jakou částku rekreační objekt a domácnost pojistíte, a stanovte si optimální spoluúčast.
 • Pokud máte na chalupě dražší předměty v hodnotě vyšší než 20 000 korun, vyplatí se specifikovat je ve smlouvě a udělat si fotografie.
 • Chraňte chalupu před zloději, dbejte na dobré zabezpečení. Pokud dojde ke škodě, nahlaste pojistnou událost co nejdříve, maximálně do 15 dnů. Vyplatí se pořídit fotodokumentaci místa.
 • Pokud máte podezření, že vaši chatu navštívil zloděj či byla poničena vandaly, vždy volejte policii a sepište protokol.

Základní pojištění nemusí krýt všechna rizika

Vyplatí se pojistnou smlouvu jednou za čas projít a případně aktualizovat, aby pojistná částka byla v souladu s aktuální hodnotou pojištěného majetku. Pokud dojde ke škodě, může pojišťovna omezit krytí úměrně k nízkým částkám ve smlouvě. Stejně tak si ale dejte pozor, abyste neplatili na pojistném příliš mnoho. Pojišťovna vám nikdy nezaplatí více, než je odhadní cena nemovitosti, podotýká Jiří Váchal, analytik neživotního pojištění Broker Consulting. Ale pozor, v základním pojištění obvykle nenajdete krytí rizik jako popraskané vodovodní potrubí kvůli mrazu nebo poškození střechy kvůli tíze sněhu či poničení zateplení domu zvěří. Do základního pojištění nebývají také zahrnuty okolní stavby, jako je třeba kůlna na nářadí, garáž, bazén, altán či zahradní architektura.

Liší se i ochota pojišťovat skleníky nebo výše spoluúčasti, kterou majitelé při poškození hradí. Ne vždy se také na pojištění nemovitosti (tedy chaty) vztahuje i pojištění domácnosti, tedy vybavení: nábytek, domácí spotřebiče nebo sportovní náčiní, zahradní nábytek, nářadí, sekačka a podobně. Generali v rámci pojištění rekreačních objektů poskytuje pojištění samotné stavby, do čehož se počítá i zařízení domácnosti (jejího vybavení), ale také drobné stavby. Tedy technická zařízení (garáže, skleníky, oplocení, studny) a zahradní techniku. Což je možné vztáhnout ho také na prvky zahradní architektury (například terénní úpravy, venkovní krby, jezírka a podobně, vypočítává Jan Marek.

Nevíte si rady? Pomůže vám asistenční služba

Pojištění prý dokáže pokrýt například i zásah hasičů při hašení požáru sousedního objektu. Pojišťovny k pojištění rekreačních objektů poskytují i asistenční služby. Majitelé chalup ale často zapomínají, že tuto službu mají a mohou ji využít. Většinou se jedná o:

 • pomoc odborníka v případě stavu nouze, tj. příjezd, odjezd a zásah řemeslníků,
 • zajištění odborníka na opravy a údržbu, tj. zajištění služeb řemeslníků podle potřeb a požadavků pojištěného pro účely běžných oprav a údržby pojištěného objektu
 • informační služby, tj. vyhledání a předání kontaktu na dodavatele služeb

Jak vybrat úrazové pojištění?

Úrazové pojištění vám zdraví nevrátí, ale pomůže vám zachovat životní standard, na který jste byli zvyklí a zajistí vám financi pro zvýšené výdaje během rekonvalescence. Úraz je nenadálá událost, která ovlivní několik následujících dní, týdnů, měsíců, let a někdy i celý zbytek života. Finanční odškodnění spojené s úrazem pomocí úrazového pojištění nepříjemné následky neodstraní, ale pomůže je zmírnit.

Komu je úrazové pojištění určeno?

Úrazové pojištění může zahrnovat pojištění pro případ smrti následkem úrazu, trvalých následků úrazu, tělesného poškození nebo doby nezbytného léčení úrazu v různých kombinacích. Standardem pojištění je možnost rozšířit pojistnou ochranu o další rizika dle nabídky jednotlivých pojišťoven.

Úrazové pojištění si může sjednat každý, kdo má o ně zájem. Pojistit lze jednotlivce, rodinu i skupinu osob (zaměstnanci firmy, zájmová organizace, skupina dětí…)

Pojištění je vhodné pro ty, kteří:

 • chtějí zabezpečit sebe a své blízké pro případ úrazu a jeho následků,
 • chtějí mít garantovánu částku vyplácenou v případě úmrtí následkem úrazu.

Kdo se může pojistit?

Některé pojišťovny mají stanovený minimální a maximální věk pojištěnce. Snadno naleznete pojišťovnu, která pojistí vaše děti od narození, pojišťovnu, která pojistí osoby starší 75 let naleznete jen stěží.

Kdy nastává plnění z úrazového pojištění?

Pojišťovna vám vyplatí odškodné v případě úrazu, ale až po ukončení šetření. Vyšší plnění bývá při trvalých následcích úrazu a při uznání invalidity. Většina pojištění zahrnuje též výplatu v případě smrti úrazem. Čekání na výplatu pojistého plnění může trvat i několik měsíců nebo let, kdy se čeká například na výši trvalých následků, které pojistná událost způsobila.

 • V případě úmrtí následkem úrazu je vyplacena sjednaná pojistná částka.
 • V případě trvalých následků je vyplaceno odpovídající procento z pojistné částky.
 • V případě ukončení pojištění se nevyplácí žádné plnění (neumožňuje zhodnocování finančních prostředků).
 • V případě sjednání dalších připojištění je při pojistné události vyplaceno pojistné plnění dle sjednaných podmínek. Forma výplaty může být buď jednorázová, nebo formou opakovaných výplat.

Výhody

 • Garantované pojistné částky v pojistné smlouvě,
 • Rozšíření rozsahu pojistné ochrany formou volitelných připojištění,
 • lze měnit nastavení pojištění a rozsah pojistné ochrany.

Nevýhody

 • Neumožňuje zhodnotit peníze. Když se „nic nestane“, jsou to „vyhozené peníze“ (nejsou, kupovali jste si jistotu).
 • Nelze odečíst z daňového základu.

Kapitálové životní pojištění

Kapitálové životní pojištění (KŽP) představuje kombinaci pojištění pro případ smrti (nebo dožití) a spoření.

KŽP v sobě zahrnuje pojištění pro případ smrti a spoření. To znamená, že část z placeného pojistného je určena na pokrytí rizika smrti a část je pojišťovnou připisována ve prospěch klienta na tzv. kapitálová hodnota. Tuto kapitálovou hodnotu pojišťovna investuje a zhodnocuje. V případě smrti klienta je pojišťovna povinna vyplatit jak kapitálovou hodnotu pojištění tak pojistnou částku pro případ smrti. V případě, že se dožijete konce pojištění, vyplatí vám pojišťovna klientovi kapitálovou hodnotu (zisk) pojištění.

mBank.cz

Popis:mBank vstoupila na český trh v roce 2007 jako průkopník samoobslužného internetového bankovnictví, což ji umožňuje nabídnout zákazníkům nejvyužívanější bankovní služby zcela zdarma

https://ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=a10e041f&a_bid=cb64a4ba

Jak vybrat povinné ručení?


Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla neboli povinné ručení je pojištění, které ze zákona musí mít uzavřeno každý majitel, resp. provozovatel motorového vozidla.

Minimální zákonem stanovený limit plnění z POV je 35 000 000 Kč na škodu na životě a zdraví na každého zraněného nebo usmrceného a 35 000 000 Kč na škodu na majetku pro všechny poškozené.

Uzavření povinného ručení je zákonnou povinností každého majitele motorového vozidla. V případě nesplnění této povinnosti, hrozí majiteli pokuta až do výše 40 000 Kč. Navíc ten, kdo neuzavře pojistku a způsobí vozidlem druhému škodu na zdraví nebo na majetku, bude muset uhradit veškerou škodu z vlastních prostředků.

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla vám poskytuje pojistnou ochranu pro případ škody způsobené provozem motorového vozidla. Chrání vás před možným nepříznivým finančním dopadem nároků poškozeného v případě vzniklé škody způsobené provozem vozidla. U závažných nehod mohou částky za věcné škody a škody na zdraví dosahovat řádově miliony korun.

Povinné ručení hradí věcné škody, tj. skutečné škody na věci a nutné náklady na jejich odstranění, škody vzniklé na zdraví nebo usmrcením, včetně nákladů na léčení zraněných, škody, které mají povahu ušlého zisku a účelně vynaložené náklady na právní zastoupení poškozeného v případech stanovených zákonem 168/1999 Sb.

Co se hradí z povinného ručení
škody vzniklé na zdraví nebo usmrcením, včetně nákladů na léčení zraněných,
věcné škody,
škody, které mají povahu ušlého zisku,
účelně vynaložené náklady na právní zastoupení poškozeného v případech stanovených výše uvedeným zákonem.
Doplňková připojištění
pojištění čelního nebo všech skel ve vozidle,
pojištění osob ve vozidle (úrazové pojištění),
pojištění zavazadel,
úhrada nákladů na pronájem náhradního vozidla,
připojištění asistenčních služeb,
pojištění pro případ živelní události.
Co má vliv na výši pojistného
kategorie vozidla (osobní automobil, tahač apod.),
zdvihový objem válců nebo výkon motoru,
zvolený limit pojistného plnění,
segmentační kritéria (např. věk, bydliště vlastníka vozidla, stáří vozidla apod.),
předchozí škodní průběh (systém bonus/malus).
Na co nezapomenout při sjednání
zvážit možnosti využití doplňkových připojištění,
převzít zelenou kartu (doklad o pojištění).

Obří pojistné podvody? Začal soud, obžaloba má 600 stran

28. ledna 2020, 13:27 — Autor: EuroZprávy.cz / ČTK

Krajský soud v Hradci Králové otevřel případ rozsáhlých podvodů s úrazovým pojištěním. Jen čtení obžaloby, která má okolo 600 stran, potrvá dny. V kauze figuruje 21 obžalovaných, většina se z dnešního líčení omluvila. Obžaloba je viní, že se podíleli na získávání peněz od pojišťoven za fiktivní úrazy, staré neléčené úrazy nebo za účelově prodlužované doby léčení u skutečných úrazů. Škoda přesahuje 50 milionů korun, z čehož asi 38 milionů korun bylo vyplaceno. Část peněz se podařilo kriminalistům zajistit.

Soud, ilustrační fotografie

Soud, ilustrační fotografie
FOTO: Pixmac

 doporučujeme

„Přednes obžaloby potrvá několik dní, předpokládám dva až tři dny,“ řekl předseda senátu Jan Šlosar. Další termín hlavního líčení je plánovaný na 4. února, s přestávkami by mělo pokračovat do prosince.

Podle obžaloby šlo o organizovaný podvod, který spadá do období 2010 až 2015 a zasahuje mimo jiné do Libereckého, Pardubického, Královéhradeckého nebo Středočeského kraje. Celkem bylo trestní stíhání zahájeno pro 297 pojistných událostí. Případ začínal u pojišťovacích agentů nebo zprostředkovatelů. Takzvaní zprostředkovatelé jsou podle spisu čtyři a šest obžalovaných mělo za úkol vyhledávat nastrčené pojistníky. Po domluvě uzavírali s klienty smlouvy na úrazové pojištění na vysoké částky a pojistné sami platili. S pomocí devíti lékařů a dvou rehabilitačních pracovníků úrazy údajně fingovali nebo zveličovali a uměle prodlužovali léčení.

„Tok peněz byl různý, někdy docházelo k tomu, že bylo pojistné vypláceno přímo pojištěncům a poté docházelo k dělení o tyto částky. Docházelo i k tomu, že hlavnímu pachateli byly peníze převáděny přímo na jeho účet,“ řekl státní zástupce Jiří Viesner. V přípravném řízení se přiznal v plném rozsahu pouze jeden z obžalovaných. „Zároveň usvědčuje ostatní spoluobžalované,“ řekl Viesner.

policie

Krkonošská kauza: Policie navrhla obžalovat devět osob, hrozí přísný trest

Kriminalistům pomohly i znalecké posudky, když se snažili dokázat, že se pojistné události nestaly, jak bylo prezentováno v rámci nahlášených pojistných událostí. „Byly provedeny i kontrolní rentgeny, kontrolní magnetické rezonance,“ řekl Viesner.

Za hlavního pachatele je označován Eduard Pekař, to ale státní zástupce nepotvrdil. Pekař, který nabízel životní úrazové pojištění, vinu před novináři odmítl a označil případ za komplot policie, státního zástupce a pojišťovny. „Úrazy se staly. Pojišťovnám jsem ročně přinášel desítky milionů. Svoji práci jsem dělat dobře,“ řekl Pekař, který byl jedním z několika obžalovaných, co dnes k soudu přišli. „Cítím se být nevinen, vyplyne to z dalšího jednání,“ řekl Pekař.

Kriminalisté v samostatném řízení prověřují také odpovědnost dalších lidí, kteří v kauze vystupují jako svědci, tedy osoby „se zraněním“.

Případ, který rozpletla pardubická krajská policie, spadá do kompetence pardubické pobočky Krajského soudu v Hradci Králové. Z kapacitních důvodů se zahájení kauzy přesunulo do největší jednací síně soudu číslo 50 v budově v krajského soudu centru Hradce Králové.

Není co řešit, je to blondýna.“ Pojišťovny zveřejnily vtipná hlášení klientů


https://www.pojisteni.cz/?ap=EMLakY

Dopravní nehody, povodeň, požár nebo úraz nejsou situacemi, která u poškozených vyvolávají salvy smíchu, přesto řada pojišťoven sesbírá každý rok originální a vtipná vyjádření svých zákazníků.

Tweet

Přidejte svůj názor 2komentáře

Česká pojišťovna

Česká pojišťovna
FOTO: Adam Mráček / EuroZprávy.cz / INCORP images

 doporučujeme

Pojišťovna Uniqa zaznamenala v hlášení o vykradené domácnosti příběh nešťastného muže: „Po dovolené jsme dorazili konečně domů. Byl jsem fakt unavený. Chtěl jsem si vzít studené pivo a sednout si na gauč k televizi. Všimnul jsem si ale, že tam není lednice ani televize. Gauč byl na svém místě,“ uvedl.

Další hlášení po nehodě zase dostala od genderově nekorektně vystupujícího klienta: „Vinu z havárie nese jednoznačně řidička druhého auta. Nedala mi přednost. Není co řešit. Je to blondýna,“ popsal situaci.

Aktuální zpravodajství v moderní appce - EuroZprávy.cz

Pojišťovně Kooperativa se zaskočený klient vyjádřil k nahlášené škodě, kterou chtěl poškozený uplatnit z jeho povinného ručení. „Vážená pojišťovno! Přišel mi do schránky dopis, že jsem se prý stal účastníkem škodné události. Je pravda, že se občas někde zapomenu a nepamatuji si, co se dělo předchozí den. Nicméně něco tak závažného jako dopravní nehodu, spolu s celým procesem spoustu negativních emocí zakončené vyplňováním takových těch srandovních papírků, bych si zajisté pamatoval,“ napsal.

Zajímavé případy zaznamenaly i další pojišťovny. Klientka ERV Evropské pojišťovny si na dovolené v Itálii zlomila zub o umělou perlu, ze které měla uděláno své jméno na narozeninovém dortu. Na klientku, která v Německu pracovala ve vědecké sféře, spadl obraz, který visel v kanceláři, a zranil ji na hlavě a rameni.Psali jsme:

Jiné škody ale pojišťovna proplatit odmítla. Například těch pojištěnců, kteří slavili při dovolené na Mallorce i po návratu z párty do hotelu. Dostali se do hotelového bazénu, kam vylili pivo a znečistili ho. Nakonec napadli i přivolanou ostrahu. Několik desítek tisíc korun za vyčištění nakonec museli uhradit ze svého. Neuspěla ani klientka s dcerou, které se nechaly tetovat henou na dovolené v Řecku. S čerstvou ‚kérkou‘ šly ale za pár hodin spát a ušpinily povlečení, které jim pak dal hotel proplatit, protože nešlo vyprat.

Mezi drobná zpestření práce pojišťováků patří třeba i kombinace příjmení účastníků dopravní nehody. Svými vozy se střetli pánové Plechatý a Plecháček, pan Šťastný čeká na likvidátora, který zapíše škodu po povodních a dostaví se pan Smrtka, požár rekreačního objektu svede dohromady viníka, poškozeného a likvidátora, kteří se jmenují Kos, Slavík a Pelikán, informovala pojišťovna Slavia.

Image result for obrazky o pojistovnách

FérMakléři.cz

Popis:Vybíráme z 11.737 realitních makléřů z ČR. Doporučíme vám 3 prověřené s nejlepší nabídkou v dané lokalitě. Finální volba je čistě na vás. Naše srovnání je nezávazné a zdarma.

https://ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=a10e041f&a_bid=0ec362e8

Direct, první pojišťovna v ČR nabízející službu IoT

Pojišťovna Direct je vůbec první pojišťovnou v České republice přicházející se službou využívající technologii internetu věcí. Chytré senzory do domácnosti fungující na síti Sigfox přinesou benefity nejen zákazníkům, ale i samotné pojišťovně.

Zákazníci mají od poloviny května letošního roku možnost objednat si službu na stránkách http://www.directecho.cz.

Česká pojišťovna ocenila dvanactiletého školáka


			Česká pojišťovna ocenila dvanactiletého školáka

Šumperk se od dnešního dne může pyšnit nejmladším Gentlemanem silnic v České republice. Prestižní ocenění, které už více než čtyři roky uděluje Česká pojišťovna ve spolupráci s Policií ČR za záchranu lidského života po závažné dopravní nehodě, rychlou reakci a odvahu, v šumperské pobočce ČP získal teprve dvanáctiletý Štěpán Morong. Zachránil život otci, na kterého se převrátil traktor.

K velmi netradiční, ale také mimořádně závažné nehodě došlo vloni v září na polní komunikaci u obce Vysoký Potok na Šumpersku. Otec malého zachránce jel z lesa s traktorem, ke kterému byl připojený valník plný dřeva. Při sjíždění svahu se s ním souprava převrátila a on pod ní zůstal zaklíněný. Dvanáctiletý Štěpán naštěstí nepodlehl panice a běžel do dva kilometry vzdálené obce, odkud přivolal pomoc. Lékaři, kteří pana Moronga později v nemocnici operovali, potvrdili, že nebýt synovy rychlé pomoci, tatínek by na místě zemřel. 

Není bez zajímavosti, že zcela poprvé značkové hodinky, které tvoří neodmyslitelný doplněk certifikátu pro gentlemany silnic, právě před čtyřmi roky putovaly také na sever Moravy. Prvním novodobým hrdinou silnic, kterého ČP společně s PČR ocenila, se stal Jiří Lukáč z Albrechtiček na Novojičínsku, který vytáhl z hořícího automobilu tehdy sedmnáctiletého mladíka. Od té doby už ocenění získalo 49 lidí (z toho šest žen) na 29 místech celé České republiky. Jedním z Moravskoslezských zachránců byl dokonce bývalý narkoman, který cestou na doléčovací stacionář zachránil život dvěma malým dětem.

S projektem Gentleman silnic, Česká pojišťovna vstoupila do Evropské charty bezpečnosti silničního provozu. Tato iniciativa Evropské komise si klade za cíl snížit do roku 2010 počet obětí dopravních nehod na polovinu. V zemích Evropské unie evidují ročně zhruba 40 tisíc obětí silničních havárií.

Image result for obrazky o pojistovnách

Zonky.cz

Popis:Zonky.cz je on-line platforma, která zprostředkovává půjčky mezi obyčejnými lidmi. Na jedné straně jsou lidé, kteří si chtějí půjčit peníze. Na druhé straně pak lidé, kteří jim je půjčit mohou. Zonky obě skupiny lidí propojí. Cílem je vynechat banky i nebankovní instituce a oběma stranám nabídnout výhodný úrok. Zonky.cz na vše dohlíží, hlídá právní náležitosti a půjčku zajišťuje technicky. Funguje jako podpora po celou dobu půjčky – pro investory i toho, kdo si půjčil. Zonky je fér pro všechny.

https://ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=a10e041f&a_bid=10bae825

Volby do rad oborových zdravotních pojišťoven zřejmě čeká změna

Způsob voleb do správních a dozorčích rad oborových zdravotních pojišťoven se zřejmě změní. Sněmovna schválila novelu, podle níž budou dál volit i zaměstnanci z řad klientů, nově třetinu členů. Kandidovat bude moci každý klient pojišťovny, který doloží předepsanou podporu jiných pojištěnců. Předloha nyní zamíří k posouzení do Senátu.

Vláda původně navrhovala, aby třetinu členů rad jmenoval jako dosud kabinet a dvě třetiny volili zaměstnavatelé a podnikatelé. Dolní komora ale předlohu schválila podle pozměňovacího návrhu ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), který vyplývá z koaliční dohody. Obsazování třetiny míst zachovává vládě. Zaměstnavatelé a podnikatelé budou volit také třetinu, hlasovat mají v rozsahu pojistného, které odvedli za poslední půlrok. Poslední třetina připadá na zaměstnance. „Úprava, která má zajistit pokračování tripartitního modelu, je nejlepší možnou,“ uvedl Vojtěch.

Předloha ve schválené podobě předpokládá, že aktivní volební právo budou mít všichni pojištěnci dané pojišťovny. Volen bude moci být každý svéprávný a bezúhonný pojištěnec, který získá podporu aspoň 50 jiných klientů pojišťovny. Nyní kandidáty předkládají organizace zaměstnavatelů a odborových organizací.

Novela reaguje na předloňský verdikt Ústavního soudu. Soud zrušil na podnět senátorů část zákona týkající se volby orgánů zaměstnaneckých zdravotních pojišťoven k letošnímu říjnu. Senátoři poukazovali na to, že podle nich zvýhodňuje při tvorbě správních a dozorčích rad velké podniky. Vláda původně chtěla dát volební právo těm, kdo hradí aspoň 0,4 procenta odvedeného pojistného, navíc s možností sdružování. Nyní je to 0,5 procenta.

Sněmovna už nehlasovala o pozměňovacím návrhu zdravotnického výboru, podle kterého by dvě třetiny rad oborových zdravotních pojištěn volila Sněmovna, jako je tomu u největší Všeobecné zdravotní pojišťovny. Stejně skončila i úprava opozičních Pirátů, jež předpokládala možnost elektronické nebo korespondenční volby pro všechny klienty pojišťoven.

Do veřejného zdravotního pojištění letos odvedou zaměstnavatelé,

podnikatelé, zaměstnanci a stát přes 340 miliard korun. Zhruba 200 miliard spravuje největší Všeobecná zdravotní pojišťovna, které se ústavní stížnost netýkala. V Česku funguje sedm zdravotních pojišťoven.

Součástí novely je také zjednodušení schvalování zdravotně pojistných plánů, ovšem jen u Všeobecné zdravotní pojišťovny. Místo Sněmovny by je měla v pravomoci vláda. Stejný proces pro oborové pojišťovny dolní komora neschválila. Vojtěch proto očekává, že Senát bude muset předlohu opravit.Cestovní pojištění AXA Assistance Komfort a Excelent

http://www.radynacestu.cz/italie/benatky/?a_box=rjd584yr

Komfort a Excelent jsou cestovní pojištění od AXA Assistance s výrazně vyššími limity pojistného plnění.

Oba produkty mají již v základu

 • pojištění léčebných výloh
 • úrazové pojištění
 • pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a na věci
 • pojištění zavazadel
 • asistenční služby včetně pojištění právní ochrany
 • pojištění cestování letadlem – zpoždění zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu

http://www.radynacestu.cz/emiraty/dubaj/?a_box=rjd584yr

http://www.radynacestu.cz/japonsko/?a_box=rjd584yr

http://www.radynacestu.cz/portugalsko/lisabon/?a_box=rjd584yr

Pojištění.cz

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ ONLINE

SJEDNEJTE SI NEJVÝHODNĚJŠÍ CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍSPOČÍTAT CENU

SROVNÁNÍ A SJEDNÁNÍ POJIŠTĚNÍ ONLINE

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Pojištění na cesty do zahraničí či po ČR, sjednané online do 5 minut, s platností již ode dneška. Více informací »SpočítatSleva až 50%

POJIŠTĚNÍ MAJETKU

Jedině u nás Vám ON-LINE pojistíme NEMOVITOST či DOMÁCNOST s platností již od druhého dne. Více informací »SpočítatSleva až 40%

POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI

Pojištění občana, zaměstnance či při držbě nemovitosti. Sjednání do 5 minut, platnost již od druhého dne. Více informací »SpočítatSleva až 30%

POJIŠTĚNÍ PRÁVNÍ OCHRANY

Pojištění a odborná pomoc pro případ právních sporů – rodinný právník, právník do auta Více informací »SpočítatSleva až 25%

ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ

Finanční náhrada při úrazu, denní odškodné, bolestné a trvalé následky. Krátkodobé či dlouhodobé pojištění. Více informací »SpočítatSleva 50% pro děti

KYBERNETICKÁ A INTERNETOVÁ RIZIKA

http://www.radynacestu.cz/italie/florencie/?a_box=rjd584yr

Ochrana před podvody a zneužití identity na Internetu. Sjednáno on-line za 5 minut. Více informací »Spočítat

POVINNÉ RUČENÍ

On-line sjednané do 10 minut, bez nutnosti podpisů a s platností ode dneška, po zaplacení můžete vyrazit na silnici. Více informací »SpočítatSleva dle bonusů

HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Ochrání Vaše auto a Vaši peněženku při havárii, živelné události, odcizení či vandalismu. On-line sjednané do 10 minut. Více informací »SpočítatSleva až 25%

POJIŠTĚNÍ ZVÍŘAT – PES A KOČKA

Pojištění veterinární péče, úhynu a odpovědnosti pro Vašeho psa či kočku. Sjednání do 5 minut. Více informací »SpočítatSleva 20%

POJIŠTĚNÍ CIZINCŮ

Pojištění léčebných výloh pro pobyt cizích státních příslušníků v ČR – neodkladná péče nebo kompletní pojištění. Více informací »Spočítat

http://www.radynacestu.cz/japonsko/?a_box=rjd584yr

Více informací »

Pojišťovny[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Pojišťovna.

Pojišťovny jsou instituce, které na komerční bázi, tzn. za úplatu, s cílem dosáhnout zisku, poskytují podnikatelům, ale i občanům ochranu před rizikem.

Pojišťovny v České republice jsou zřizovány v rámci koncesního systému, tzn. žádná organizace nemůže podnikat v pojišťovnictví bez povolení státního orgánu. Toto povolení uděluje Česká národní banka, do roku 2006 udělovalo licenci Ministerstvo financí České republiky. Kromě tuzemských mohou mít v České republice zastoupení i zahraniční pojišťovny. Některé druhy pojištění mohou poskytovat i bankyspořitelny, případně cestovní kanceláře.

Historie pojištění v Česku[editovat | editovat zdroj]

Historie pojišťovnictví v Česku se datuje od konce 17. století. Roku 1699 podal Jan Kryštof Bořek promyšlený návrh na zavedení povinného požárního pojištění budov v Čechách. Jeho návrh spočíval v zavedení protipožárního fondu, do něhož by povinně přispívali všichni občané, kteří by si právě koupili dům. Ke vzniku fondu však nakonec nedošlo. V roce 1777 byla zřízena pojišťovna proti škodám z ohně na polních zásobách, nábytku, nářadí a dobytka. Neměla však dlouhého trvání a brzy zanikla. Patentem z roku 1819 je umožněno zřizování soukromých pojišťoven. V roce 1822 vznikla v Terstu (ekonomickém centru monarchie) a v roce 1825 ve Vídni.

V českých  zemích byl založen „Císařsko-královský, privilegovaný, český, společný, náhradu škody ohněm svedené pojišťující ústav“ roku 1827. Další pojišťovny v českých zemích vznikaly postupně. Roku 1865 „Pražská městská pojišťovna“, roku 1868 „Pojišťovací požární spolek Florian“ a v témže roce jedna z největších pojišťoven v celém Rakousku-Uhersku „Slavia vzájemná pojišťovací banka“.

Do dějin pojištění[2] v českých zemích se významnou měrou zapsal požár Národního divadla, jehož výstavba byla financovaná z dobrovolných sbírek. Po požáru v roce 1881 bylo možné okamžitě zahájit obnovovací práce jen díky vyplacení pojistné náhrady ve výši 297 869 zlatých První českou vzájemnou pojišťovnou.

Po vzniku samostatného Československa vznikaly další pojišťovny tak, že i přes válečné útrapy druhé světové války bylo v roce 1945 registrováno v Československé republice více než 700 pojišťoven a pojišťovacích spolků.

Znárodnění pojištění v roce 1945

Image result for obrazky o pojistovnách

Dekretem prezidenta Beneše č.103/1945 Sb. bylo rozhodnuto 24.10.1945 o znárodnění pojišťovnictví formou zestátnění. Od 1.1.1947 bylo ustaveno pět pojišťoven národních podniků a to Pojišťovna Slavia, Pražská pojišťovna, První československá pojišťovna, Pojišťovna Slovan a Nemocenská pojišťovna. Klienti ostatních pojišťoven byli administrativně převedeni do uvedených pojišťoven.

Po únorovém komunistickém převratu v roce 1948 byl vytvořen jeden pojišťovací ústav Československá pojišťovna, národní podnik. Tímto aktem byl vytvořen monopol jedné pojišťovny se všemi negativními důsledky z toho plynoucími.  Pojišťovnictví částečně ztrácelo svůj původní účel a stalo se nástrojem plánovitého socialistického hospodářství.

Image result for cestovní pojištění srovnání

Pojištění

Nejsou špatné pojistky, jsou jen špatně sjednaná pojištění. Každá pojišťovna totiž musí plnit podle svých pojistných podmínek. Když si správně sjednáte pojištění, při pojistné události bude vše fungovat jak má. Chybou je pojistit se nedostatečně, nebo naopak platit za pojištění zbytečně mnoho. Naučíme vás správně sjednat pojištění.

Image result for cestovní pojištění srovnání

Chci se pojistit do zahraničí

Nejsou špatné pojistky, jsou jen špatně pojištění lidé. Cestovní pojištění vám v cizině skutečně pomůže a po návratu vás nebude čekat finanční bankrot. Máme to ověřeno na lidech. Jeden z příběhů si můžete přečíst třeba ve článku Malý příběh o velké pojišťovně, která pomohla jinak, než měla.

 • Cestovní pojištěníJe to jedna z mála pojistek, kterou raději nechcete čerpat. Ale když už se to přihodí, můžete si být jistí, že za těch pár stokorun vám zaplatí klidně letecký speciál, aby vás dostal zpět do Česka, kde dostanete návaznou kvalitní lékařkou péči.
  • nízké ceny pojistného
  • vysoké limity krytí
  • kvalitní servis asistenčních společností
  • drobné výdaje hradíte ze svého, poté je pojišťovna proplatí
  • nemůžete si vybrat, kde vás ošetří
  • co sdělí asistenční společnost, je svatéOnline sjednání
Image result for cestovní pojištění srovnání

Chci pojistit auto

Na pojištění šetřete, na limitech nikoli. Ušetřené tři stovky ročně v přepočtu zamenají i 50 milionů krytí navíc. Nehoda se může stát i vám. Vážně ano, nejen „těm druhým“. Když máte k tomu havarijně pojištěné i vlastní auto, máte alespoň finanční náplast na rošťáky, kteří se nepřiznají k dopravní nehodě.

 • Povinné ručeníCena není všechno. Od pojišťovny chtějte vysoký limit (aspoň 100 mil. Kč) a kvalitní asistenční služby. Obojí oceníte v situaci, kdy se něco pokazí. Ušetří vám to následně mnoho času a hlavně – peněz. A když vám pojistní ještě něco navíc (třeba skla či střet se zvěří), je to jen příjemný bonus.
  • Volitelné vysoké limity, nejsou přitom drahé
  • Součástí jsou asistenční služby, mnoho připojištění
  • Územní platnost po celé Evropě i mimo ni
  • Pokud vám chybí historie, je pojištění dražší
  • Základní limity jsou příliš nízké, nemusí stačit na úhradu škod
  • Bez sjednaného pojištění nesmí vozidlo na cestuOnline sjednání
 • Havarijní pojištěníVíme, že to na cestě umíte nejlépe, ale přesto… Když se vám to náhodou nepodaří, nové auto vám pojišťovna nekoupí, ale peníze z plnění vám k němu pomohou. A je to také náplast na zabělce, kteří vám auto poničí a ujedou.
  • Zaplatí poškozené auto, když vám ujede viník nehody
  • Myslí i na vaše řidičské chyby
  • Územní platnost po celé Evropě i mimo ni
  • Výrazně prodražuje náklady spojené s autem
  • Musíte myslet na klesající cenu auta a pojištění měnit
  • Nefunguje pro poruchy a závady, jen pro nehodyOnline sjednání
Image result for cestovní pojištění srovnání

Chci pojistit své zdraví a život

Žádná pojistka vám ani život ani zdraví nevrátí. Ale pomůže žít dál vám nebo vaším pozůstalým důstojným životem, protože pak teprve začne ten finanční fičák… Ale jsou situace, když pojištění skutečně nepotřebujete a ty vám také ukážeme.

 • Životní pojištěníČím jste mladší, tím je pojištění levnější. Ale koho by se v 18 letech napadlo pojišťovat třeba na smrt? Pamatujte, že pojišťovny nepojistí každého, ale vždy se nějak cesta s výlukami najde. Pozor na „pojištění se spořením“. Spořte si jinak a od pojišťovny chtějte jen dobrou pojistku.
  • Mnoho připojištění vhodných pro běžný život
  • Zajistí vaše pozůstalé, pokud dojde k vašemu úmrtí
  • Může být daňově uznatelné
  • Časté chyby při sjednání kvůli vysokým provizím
  • Zrušením pojistky přicházíte o značnou část peněz
  • Se stoupajícím věkem se zvyšuje cenaOnline sjednání
 • Úrazové pojištěníKdyž se nic nestane, jsou to vyhozené peníze. Ale vážně chcete mít úraz, nebo spíše jistotu, že vám pojišťovna vyplatí peníze na náklady spojené s rekonvalescencí? Jen pozor na podmínky plnění a hledejte procenta, od kterých pojišťovny plní.
  • Jednoduchá a předem jasná pravidla plnění
  • Zajistí vás finančně při úrazu, při jeho léčbě a bolestech
  • Platí na celém světě
  • Vyšší ceny pro riziková povolání a sportovce
  • Dlouhá doba čekání na plnění u trvalých následků
  • U dětí často končí dosažením plnoletosti
 • Penzijní spořeníJe to jednoduché spoření jak facka. Něco přidá stát a něco i zaměstnavatel, pokud máte štěstí. Až desítky let na něj nesáhnete, ne bez sankce. Ale pak vám může pomoci přihodit korunu navíc k důchodu, který od státu bude jako vždcky mizerný.
  • Jednoduché spoření s předem danými parametry
  • Státní podpora i možnost podpory zaměstnavatele
  • Daňově uznatelné
  • Zrušením přijdete o státní podporu
  • Dlouhá doba spoření
  • Vklady nejsou pojištěné, jde o formu investováníDo srovnání
 • Soukromé zdravotní pojištěníJako zaměstnanci máte výhodu, máte nemocenské pojištění ze zákona. Ale pokud jste OSVČ, musíte si na pracovní neschopnost našetřit, nebo ji pojistit. Soukromé zdravotní pojištění vám příjem z práce nenahradí, ale aspoň zaplatí nějaké ty výdaje a faktury.
  • Zvýší vaše příjmy během vaší pracovní neschopnosti
  • Pro zaměstnance i OSVČ
  • Zaplatí náklady na hospitalizaci
  • Jen pro zdravé, velmi pestré výluky
  • S kratší čekací dobou výrazně roste výše pojistného
  • U vyššího denního odškodného dokládáte své příjmy
Image result for cestovní pojištění srovnání

Chci pojistit dům, byt nebo domácnost

Většinou to vyjde a nic se nestane. Povodeň či záplava vám na kopci nehrozí, také hurikány se nám vyhýbají. A výbuch? Čeho, když nemáte plyn? Zloději? Máte kamery, o všem hned víte. Požár? Kdy naposledy někde okolo vás něco hořelo, před 100 lety? Jenže… když se pak něco stane, je to průšvih. Velký. Pokud máte dost peněz, nemusíte to řešit. Pokud jich moc nemáte, řeší to pojištění.

 • Pojištění domácnosti„Vždyť v tom bytě vlastně nic nemáme!“ Ale když to „nic“ spočítáte na kalkulačce, jsou to statisíce. Jen nejsou vidět, protože jsou třeba ve skříních. Máte dostatek peněz, abyste si byt znovu vybavili do stavu, v jakém je, když vyhoří? Není lepší jej za pár korun pojistit?
  • Lze pojistit i věci v podnájmu, nebo k práci
  • Součástí je i pojištění jízdního kola či odpovědnosti
  • Pestré asisteční služby (instalatér, plynař apod.)
  • Vyšší cena pojistného ve velkých městech
  • Nutnost mít dobře zabezpečený byt
  • Některé věci se musí zvlášť připojistit (cennosti, podlaha apod.)
 • Pojištění nemovitosti„Za celá desetiletí se nám nikdy nic na baráku nestalo!“ Blahopřejeme vám, buďte rádi. Někteří to štěstí ale neměli a jsou nyní na ubytovně. Obec i stát vám sice pomůže, ale jen tak na levný nájem a jen na pár měaíců. Pojistit nemovitost má smysl.
  • Pojistit lze jakoukoli nemovitost (dům, byt, garáž, rybník apod.)
  • Společně s pojištěním domácnosti klesá cena pojistného
  • Lze pojistit odpovědnost a asistenční služby (pokrývač, plynař apod.)
  • V povodňových oblastech vás jen tak nepojistí
  • Nemovitost musí být v dobrém technickém stavu
  • Je nutné dodržovat pravidelné revize a kontroly
Image result for cestovní pojištění srovnání

Pojištění proti blbosti

Omluva, čestné a férové chování, když něco udělám špatně. Snaha to napravit. Byl by to ideál, ale tak to bohužel často nefunguje. Za chyby se platí a je to dobrý byznys pro právníky i soudy. Pokud nechcete, aby vás nějaký právník pomyslně sedřel z kůže za neúmyslnou chybu, která však stojí peníze, můžete se proti ní pojistit. A funguje to.

 • Pojištění odpovědnosti„Vždycky se s lidmi nějak domluvím.“ Ale proč platit někomu za způsobenou škodu, když to může za vás udělat pojišťovna? U některých pojistek je navíc spoluúčast, to abyste nehlásili třeba rozbitou skleničku z marketu. Navíc třeba škody způsobené cyklisty se mohou vyšplhat do miliónů.
  • Za málo peněz nadstandardní limity
  • Řeší i nehody způsobené jízdním kolem, pokousání zvířetem atp.
  • Součástí jsou finanční škody
  • Omezená územní platnost, někdy jen v ČR
  • Profesionální řidiči mají pojistku dražší
  • Může být nastavena spoluúčast
 • Pojištění právní ochrany„Právnící jsou drazí, obhájím se sám.“ Ano, jsou drazí. A pokud máte právní vzdělání, bez pochyb to zvládnete. Anebo se pojistíte a budete mít za zády celou flotilu právníků, kteří budou specializovaní na různé životní oblasti. A jako bonus budou tady pro vás nonstop.
  • Právník na telefonu 24 hodin denně, písemné rady
  • Nemusíte hledat dobrého právníka, pojišťovna to udělá za vás
  • Není žádná spoluúčast
  • Omezená územní platnost pojištění
  • Nemůžete se soudit do nekonečna, limity pro spory
  • Pojistná období smluv mohou trvat i 5 let s prodlužováním
Image result for cestovní pojištění srovnání

Srovnání cestovního pojištění

1

Zadání údajů2

Srovnání3

Detaily smlouvy4

Shrnutí5

Platba

 ÚDAJE O CESTĚ

Druh pojištění:  cestovní pojištění do zahraničí
 cestovní pojištění do ČRCílová země: — vyberte –ChorvatskoItálieKanárské ostrovyNěmeckoRakouskoSlovenskoŘeckoSpojené státy (USA)Španělsko–AfghánistánAlandyAlbánieAlžírskoAmerická SamoaAndorraAngolaAnguillaAntarktidaAntigua a BarbudaArgentinaArménieArubaAustrálieÁzerbájdžánBahamyBahrajnBali (Indonésie)BangladéšBarbadosBelgieBelizeBěloruskoBeninBermudyBhútánBolívieBonaire, Svatý Eustach a SabaBosna a HercegovinaBotswanaBouvetův ostrovBrazílieBritské indickooceánské územíBrunejBulharskoBurkina FasoBurundiCookovy ostrovyCuraçaoČadČerná HoraČínaDánskoDemokratická republika KongoDominikaDominikánská republikaDžibutskoEgyptEkvádorEritreaEstonskoEtiopieFaerské ostrovyFalklandyFidžiFilipínyFinskoFrancieFrancouzská GuyanaFrancouzská jižní a antarktická územíFrancouzská PolynésieFuerteventura (Kanárské ostrovy)GabonGambieGhanaGibraltarGran Canaria (Kanárské ostrovy)GrenadaGrónskoGruzieGuadeloupeGuamGuatemalaGuernseyGuineaGuinea-BissauGuyanaHaitiHeardův ostrov a MacDonaldovy ostrovyHondurasHongkongChileChorvatskoIbiza (Španělsko)IndieIndonésieIrákÍránIrskoIslandItálieIzraelJamajkaJaponskoJáva (Indonésie)JemenJerseyJihoafrická republikaJižní Georgie a Jižní Sandwichovy ostrovyJižní SúdánJordánskoKajmanské ostrovyKambodžaKamerunKanadaKanárské ostrovyKapverdyKatarKazachstánKeňaKiribatiKLDR (Severní Korea)Kokosové (Keelingovy) ostrovyKolumbieKomoryKonžská republikaKorejská republika (Jižní Korea)Korfu (Řecko)Korsika (Francie)Kos (Řecko)KosovoKostarikaKréta (Řecko)KubaKuvajtKyprKyrgyzstánLanzarote (Kanárské ostrovy)LaosLesbos (Řecko)LesothoLibanonLibérieLibyeLichtenštejnskoLitvaLotyšskoLucemburskoMacaoMadagaskarMaďarskoMadeira (Portugalsko)MakedonieMalajsieMalawiMaledivyMaliMallorca (Španělsko)MaltaManMarokoMarshallovy ostrovyMartinikMauriciusMauritánieMayotteMenorca (Španělsko)Menší odlehlé ostrovy USAMexikoMikronésieMoldavskoMonakoMongolskoMontserratMosambikMyanmarNamibieNauruNěmeckoNepálNigerNigérieNikaraguaNiueNizozemskoNorfolkNorskoNová KaledonieNový ZélandOmánPákistánPalauPalestinaPanamaPanenské ostrovy (GB)Panenské ostrovy (US)Papua Nová GuineaParaguayPeruPitcairnPobřeží slonovinyPolskoPortorikoPortugalskoRakouskoRéunionRhodos (Řecko)Rovníková GuineaRumunskoRuskoRwandaŘeckoSaint Pierre a MiquelonSalvadorSamoaSan MarinoSantorini (Řecko)Sardinie (Itálie)Saúdská ArábieSenegalSeverní MarianySeychelySicílie (Itálie)Sierra LeoneSingapurSlovenskoSlovinskoSomálskoSpojené arabské emirátySpojené státy (USA)SrbskoSrí LankaStředoafrická republikaSúdánSumatra (Indonésie)SurinamSvatá HelenaSvatá LucieSvatý BartolomějSvatý Kryštof a NevisSvatý Martin (FR)Svatý Martin (NL)Svatý Tomáš a Princův ostrovSvatý Vincenc a GrenadinySvazijskoSýrieŠalomounovy ostrovyŠpanělskoŠpicberky a Jan MayenŠrí LankaŠvédskoŠvýcarskoTádžikistánTanzanieTenerife (Kanárské ostrovy)ThajskoTchaj-wanTogoTokelauTongaTrinidad a TobagoTuniskoTureckoTurkmenistánTurks a CaicosTuvaluUgandaUkrajinaUruguayUSAUzbekistánVánoční ostrovVanuatuVatikánVelká BritánieVenezuelaVietnamVýchodní TimorWallis a FutunaZakynthos (Řecko)ZambieZápadní SaharaZimbabweDatum odjezdu: Datum návratu: Účel cesty:  turistická (rekreace, poznávání)
pracovní administrativní (výdělečná činnost)
pracovní manuální (výdělečná činnost)
 studijní pobyt, stáže
 au-pair spočítat cenu storna zájezdu  pojištěná osoba (osoby) se již nachází v zahraničí

 POJIŠŤOVANÉ OSOBY 

Použijte věk v den odjezdu (počátku pojištění)Počet osob (0-17 let):Počet osob (18-60 let):Počet osob (61-65 let):Počet osob (66-69 let):Počet osob (70 let):Počet osob (71-80 let):Počet osob (81+ let):

Image result for cestovní pojištění srovnání

 SPORTOVNÍ ČINNOST

Sportování:  žádný cíleně provozovaný sport
 rekreační sport (aktivní odpočinek)
 profesionální, organizovaný či nebezpečný sportSpočítat

Nebojte se pokračovat v kalkulaci – případnou objednávku a návrh smlouvy můžete bez zaplacení kdykoliv stornovat, zvolit jiný produkt či přepočítat s jinými údaji

 Zákaznické hodnocení

4,78 / 5
průměr z 7676 hodnocení


  13.3.2020Rychlé, snadnéKarel B., Mladý Smolivec


  11.3.2020Opět vše v pořádku. Vše přehledné, srozumitelné, rychlé. Doporučuji.David Šíbl, Brno


  10.3.2020RychléIveta N., Šumperk

 Informace ke sjednání

V tomto kalkulátoru si můžete vytvořit srovnání nabídek cestovního pojištění od několika pojišťoven. Případná objednávka je nezávazná až do zaplacení, do té doby můžete kdykoliv kalkulaci přerušit či objednávku stornovat.

Při platbě on-line platební kartou je pojištění sjednáno okamžitě, smlouvu a kartičky pojištěných obdržíte obratem e-mailem. U některých produktů můžete být pojištěni ihned (ode dneška).

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.

Pojistné produkty jsou nabízeny společností www.POJISTENI.cz, a.s. na základě licence ČNB.

Image result for cestovní pojištění srovnání

 Cestovní pojištění do zahraničí

Cestovní pojištění do zahraničí zahrnuje zejména úhradu léčebných výloh včetně potřebného zajištění na místě v případě potřeby lékařské pomoci v zahraničí.

Součástí všech produktů je také nepřetržitá asistenční služba – v naléhavých situacích vám bude v zahraničí poskytnuta telefonická pomoc.

K základnímu pojištění si lze přidat (v dalším kroku kalkulátoru):

 • úrazové pojištění
 • pojištění odpovědnosti za újmu
 • pojištění zavazadel
 • pojištění zpoždění zavazadel
 • pojištění zpoždění letu
 • pojištění nevyužití dovolené
 • pojištění únosu letadla
 • pojištění storna zájezdu
 • technická asistence vozidla
 • pojištění nákladů veterinární léčby

Územní platnost – zvolíte-li zemi v Evropě, bude pojištění platit po celé Evropě. Jinak bude pojištění platit po celém světě včetně USA.

Na základě informací o vaší cestě do zahraničí vám můžeme nabídnou tyto typy produktů:

 • jednorázové – jedna cesta do zahraničí v pevně stanoveném termínu
 • opakované výjezdy – dlouhodobé pojištění, platí se ročně, umožňuje vícekrát v průběhu roku vycestovat do zahraničí (jedna cesta obvykle max. 90 dní) – vyplatí se, pokud cestujete často
 • rodinné pojištění – zvýhodněné varianty, pokud cestujete jako rodina

více info o cestovním pojištění

Image result for cestovní pojištění srovnání

 Cestovní pojištění do ČR

Toto pojištění je balíček sestávající se z úrazového pojištění, pojištění odpovědnosti za újmu a pojištění zavazadel. Je určen na cesty po České republice.

Pojištění do ČR nezahrnuje úhradu léčebných výloh, protože to plně kryje zdravotní pojištění ČR.

více info o cestovním pojištění

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ UNIQA OPĚT OD KVĚTNA

 29.4. 2020  Žádné komentáře  Cestovní pojištění

Individuální cestovní pojištění je možné znovu sjednat s počátkem cesty od 01. 05. 2020, protože se už uvolnil zákaz a vycestovat za splnění striktních podmínek jde. UNIQA v souladu s tím umožňuje znovu sjednat cestovní pojištění.

Články na téma: Pojištění | Banky.cz

Pokud by mělo dojít k prodloužení nouzového stavu a/nebo k obnovení zákazu vycestovat, bude adekvátně interně upraven i nejbližší termín pro sjednání cestovního pojištění podle oznámení vlády.
Informace o podmínkách výjezdu do zahraničí doporučujeme vždy ověřit na webu www.mvcr.cz a/nebo www.mzv.cz. Pojišťovna se jimi řídí v případě pojistné události. Rovněž je užitečné prověřit pravidla o cestě do konkrétní země nebo oblasti na příslušném zastupitelském úřadu. Vyplatí se také registrovat svoji cestu do systému DROZD při MZV.

Cestovní pojištění je od počátku května platné v plném rozsahu, řídí-li se turisté podle pravidel vyhlášených vládou. Náklady na testování koronaviru, které není zdravotně indikováno a nařízeno ošetřujícím lékařem, není z cestovního pojištění hrazeno.

Články v sekci Pojištění - Měšec.cz

Vrácení pojistného za neuskutečněné cesty

UNIQA zaplatí zpět pojistné za dříve sjednané individuální či rodinné cestovní pojištění, odpadl-li pojistný zájem, protože výjezd nebylo možné kvůli koronavirovým opatřením uskutečnit. Učiní tak na žádost pojištěného, jenž prokáže, že cestovní pojištění uzavíral s plánem cestovat podle pravidel platných v té době. Pojistné za pojištění stornovacích poplatků se nevrací.

Požadavek na refundaci pojistného je potřeba poslat co nejdříve, nejpozději před počátkem plánované cesty.

Uplatnění pojištění stornovacích poplatků

 • Pojištění storna nelze uplatnit s odvoláním na situaci, že MZV vydalo doporučení necestovat do zvolené lokality (oblasti nebo státu), nebo kdy vláda zakáže cesty do ciziny.
 • Pojištění storna nelze uplatnit ani v situaci, kdy zákazník byl umístěn preventivně do domácí karantény, aniž by byla diagnóza potvrzena.
 • V případě, kdy dojde k potvrzení diagnózy a je vystavena neschopenka, je pojištění stornovacích poplatků platné.

On-line kalkulace cestovního pojištění včetně storno poplatků